Avukatlar için sarı sayfa reklam – nerede tüm

Avukatlar için sarı sayfa reklam - nerede tüm

Avukatlar için Sarı Sayfa Reklamı – Tüm aramalar nereye gitti?
Avukatlardan, sarı sayfa reklamlarından artık telefon almadıklarını söyleyen hebdomadally telefonlar alıyorum. Geçmişte oldukça iyi iş çıkardıktan sonra, reklamı durdurmaktan korkuyorlar. Neler olduğunu ve ne yapmaya çalışacaklarını anlamaları gerekiyor.
Görünüşe göre, sadece avukatlar değil. Dr. Fernandez, kayropraktörler için sarı sayfa.C, basılı reklam ve uygulama danışmanı Peter Fernandez’in “Sarı Sayfa reklamlarında para israfını bırakın” adlı makalesinde, “Telefon rehberi içindeki reklamcılık neden reklam vermenin en basit yolları arasından sadece birkaç yıl içinde en kötülerden birine dönüştü?” sorusunu yanıtlıyor. (Bkz. 1, aşağıda)
Bu makalede, tüm çağrıların nereye gittiğini açıklamak planlanmaktadır. bence avukatlar, maliyet nedeniyle tv’de çok daha önce telefon rehberi içinde reklam vermeye başladılar; çoğu avukat TV reklamcılığının öncüsü olmak için isteksizdi; ve avukatlar sarı sayfa satıcıları tarafından arandı, ancak TV satış temsilcileri tarafından değil. 1976’dan 1980’lerin ortasına kadar, telefon rehberi ve gizli gazete ilanları, olası bir müşterinin avukat reklamı bulabileceği tek yerdi. Sonuç olarak, telefon rehberinde reklam olan avukatlar çok fazla rekabete sahip değildi ve mükemmel sonuçlar elde etti.
Daha birçok avukat telefon rehberine akın etti ve daha sonra çok kalabalıklaştı. önceki birkaç yıl içinde ve birkaç öncüden sonra, telefon rehberinde reklam veren avukatların çoğu, diğer tüm işletmelerin uzun zamandır bildiği şeyi keşfetti, TV hem en önde gelen etkili hem de uygun maliyetli medya. TNS Media Intelligence/CMR ile tutarlı olarak, Ocak 2004’ten Eylül 2004’e kadar avukatlar TV’ye 287,3 milyon dolar harcarken, bu rakam orta medyada sadece 71,3 milyon dolar, radyoda 11,4 milyon dolar ve İnternet reklamcılığına 4,1 milyon dolar harcadı. tv Reklamcılık Bürosu tarafından yapılan araştırmalarla tutarlı olarak, halkın televizyon algısı birçok Yetkili ve en keyifli için oy alır. Hem etkili hem de ikna edici olan TV, her iki kategoride de Yetişkinler 18+ arasında iyi bir farkla diğer medyaya göre kazanır. TV En Etkili kategorisinde %81,8 puan aldı ve gazeteler %8,5 ile yabancı ikinci oldu. TV, gazetelerle en çok ikna edici %66,8 puan aldı, yine %14,2 ile yabancı ikinci oldu.
Toptan veya büyük miktarlarda bir şey satın almak gibi, daha fazla kişiye ulaşan medyayı satın aldıktan sonra reklamlardan erişilen kişi başı maliyetiniz de azalır. Yayın TV, ilçe çapında sarı sayfalı bir kitaptan tekrar tekrar daha fazla kişiye ulaşır ve böylece ulaşılan kişi başına çok daha az maliyetlidir. NY DMA (tv yayın pazarı) içinde, TV ile ulaşılan 29 ilçe vardır. Her ilçede sadece bir sarı sayfa kitabı varsa, TV olarak eşdeğer bir coğrafi alanda başarılı olmak için 29 sarı sayfa kitabında reklam vermeniz gerekir. Ne yazık ki, her alanda birkaç sarı sayfa kitabı var. Daha mütevazı yerel alan sarı sayfa kitapları, çok daha az bireye ulaştıkları için daha az ölçüde bile ölçülebilir bir kar üretir. Birçok avukat, sadece iki ilçe çapındaki sarı sayfa kitaplarındaki tam sayfa reklamın değeri için, TV’de iyi bir bütçeyle reklam vereceğinizi ve bütün bir DMA’nın nüfusuna ulaşacağınızı kabul etti.
Bugün, TV’de reklam alan çok sayıda avukat sayesinde, potansiyel müşteriler sarı sayfa kitaplarından çok uzağa yönlendiriliyor. Ek olarak, özel yaralanma alanında, madde bileşiktir. Ağır yaralılar genellikle bir hastane veya resepsiyon sırasında tv izlerken yataktadır. TV’de reklam alan avukatlar, potansiyel kaza müvekkillerine sarı sayfa kitaplarına bile ulaşmadan çok önce ulaşıyor.
Avukatlar reklama ilk başladıklarında sadece bir sarı sayfa kitabı vardı. Şimdi genellikle üç, dört veya belki beş ilçe çapında sarı sayfa kitabı ve diğer köy, topluluk veya mahalle sarı sayfa kitapları da vardır. Bazı reklamverenler, özel bir kitap olduğunu ve iki kitap alacak paraları olmadığını fark etmeyen başka bir sarı sayfa kitabıyla sözleşme imzaladıkları için telefon defteri içindeki konumlarını bile kaybettiler. Bir alışverişçi düzenli olarak bir sarı sayfa kitabını saklayacağından ve diğerlerini atacağından, bir reklamcının karşılaştığı soruşturma, bir reklamcının reklamını yapmak veya hepsinin reklamını yapmak için sarı sayfa kitabıdır. Reklamınız çöpe atılan sarı sayfalı bir kitap sırasında mı olacak? Sadece bir kitap tutuyorum ve dolapta kalıyor, nadiren kullanılıyor. Bugün, sarı sayfalı bir kitap yerine web’i sömürüyorum.
Bir zamanlar sarı sayfa gelirinin % 100’ünü elde etmekle ilgili sadece bir Sarı Sayfa kitabı olsa da, şu anda bu gelirin büyük bir kısmını birçok yeni sarı sayfa kitabına kaybediyorlar, ancak çalışma giderleri sabit kalıyor. . Tüm sarı sayfa kitap şirketleri eşdeğer sayıda kitap basmalı ve dağıtmalıdır. Tüm reklamverenler tamamen üç sarı sayfa kitabının reklamını yapmadıkça, yayıncı şirketlerin reklam ücretlerini artırması ve böylece sarı sayfa tüketicisine ulaşma değerini artırması gerekir. Geliri uzatmak amacıyla, sarı sayfa kitapları kapaklardaki reklamlar, omurga, sekmeli sayfalar ve hatta Post-it Notes tarzı reklamlar da dahil olmak üzere satmak için yeni araziler oluşturmaya başladı. Bu yüksek geçirgenlik reklamları ayrıca sarı sayfa müşterilerini sıradan tam sayfa reklamlardan yönlendirir.
Basitçe söylemek gerekirse, şehirde bir zamanlar sadece bir sarı sayfa kitabı vardı; reklamını yapmak daha ucuzdu; kitap içinde daha az avukat reklamı olmuştur; TV’de reklam eden az sayıda avukat olmuştur; web bugünkü gibi değildi; Ve telefon rehberini bugün olduğundan çok daha fazla insan kullandı.
Peki bir avukat sarı sayfa reklamcılığıyla ne yapmaya çalışır? Reklam panoları ve radyo dahil olmak üzere önemli bir TV reklam kampanyası için yeterince büyük bir reklam bütçesine sahip pazarınızdaki en büyük üç veya dört reklamverenden biriyseniz, sarı sayfa kitaplarının reklamını tamamen düşünmek isteyeceksiniz. Pazarınızdaki en önemli reklamverenlerden biri değilseniz, önerim sarı sayfa kitaplarında reklam yapmayı bırakmanız ve paranızı TV’ye harcamanızdır. 1-800 makyaj telefon numaranız varsa ve bütçede fazladan para varsa, reklam panolarında ve radyolarda da reklam vermelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir