En İyi Sanatçıları Çekmek ve Tutmak

En İyi Sanatçıları Çekmek ve Tutmak
 

 

İyi insanları aramak zordur, eski bir deyiş vardır. Örneğin, 2000 yılına kadar, 190.000’den fazla programcı ve diğer bilgi teknolojisi işleri, İşgücü İstatistikleri Bürosu raporuyla tutarlı olarak boş kalacaktır. (Bu artık güncel olmayan bir dokunuş ve dot-com baskınları ve dolayısıyla 2000-2001 durgunluğu işleri kolaylaştırmış olsa da, en iyi yetenekleri cezbetmek hala zor.) Microsoft gibi bir yazılım deviyseniz bu boş pozisyonları doldurmak kolay olacaktır, ancak daha küçük ve daha az belgelenmişseniz en iyi sanatçıları çekmek (ve tutmak) için inanılmaz bir zorluk vardır.

Bu metin için görüşülen baş yöneticilere ve sektör işe alımlarına göre, odaklanılması gereken üç ana alan vardır: ürününüzün veya hizmetinizin standart ve pazar konumu, çevre ve tazminat.

Öncü teknoloji ve yüksek kalite algısı, çeşitli nedenlerle en iyi teknik ve stil insanlarını, satış temsilcilerini cezbedecek ve insanları destekleyecektir. Teknoloji insanları yeni bir şey geliştirmenin zorluğundan zevk aldılar, ayrıca taze kalmak için beceri geliştirme için devam eden fırsatlara sahipler.

En iyi satış elemanlarına gelince, sağlam bir ürün daha büyük komisyonlar kazanacakları anlamına gelir ve egoları öncü olarak yerine getirilir. Ve en iyi destek insanları, en kaliteli bir ürünün herkesin işini kolaylaştırdığını ve teşviklerini kazanmalarını sağladığını anlayacak kadar akıllıdır. herkes için, rakipsiz öğeler kuruluşunuzun daha iyi getirilerini sağlayacak, Ar-Ge’ye daha fazla yeniden yatırım yapmayı güçlendirecek, uzman kişilerinize zorluklar ve deneyim sağlayacak ve satış ve pazarlama ekibiniz için giderek daha iyi öğeler sağlayacaktır.

Ürününüz en son teknolojiye sahip değilse veya kaliteniz enfiyeye uygun değilse ne olur? En iyi sanatçılara hitap etmek tek sorunun olmayacak. Olgun bir pazar nişini kontrol etmediğin sürece, şirketiniz canlı kalmak için güncelleme ve yükseltme yapacaktır – bunun yüksek kalibreli insanlara ihtiyacı vardır. Pazarda hayatta kalmak istiyorsanız, sonraki iki faktöre daha fazla konsantre olmak istersiniz.

Çevresel faktörler – şirket kültürü, iş arkadaşlarının kalibresi, yönetim ekibinizin tutumu ve fiziksel ortamınız genellikle yetenekli insanları bulmak ve elde tutmak için çok önemlidir.

Şirket kültürü, daha küçük şirketlerin dayanağı olan bir alandır – bu “deri için cehennem bükülmüş” tutum, figüre dönmeyi heyecan verici ve zor hale getirir ve insanların bu kadar boğucu buldukları daha az bürokrasi katmanı vardır. Başarının paylaşıldığı ve bu nedenle ekibin standart bir taahhüdü onayladığı gerçek takım çalışması, diğer üst düzey profesyonelleri çekecektir.

Mantıklı, yetenekli bir kadroya sahip olmak daha zeki ve yetenekli insanları büyüleyecektir. Askerleri şirketin durumu hakkında bilgilendirmek için açık yönetim politikalarının yanı sıra rütbe ve dosyanın görüşlerine değer veren bir kollektif atmosfer de öyle.

Bir eğitim planı, tasarlanmış kariyer yolları ve profesyonel konferans katılımı, insanları içine çekmenin ve tutmanın daha fazla yoludur. Diğer küçük ama önemli seçenekler arasında kod, esnek çalışma, evden çalışma, duvarlı ofisler bulunur – bunların hepsi yardımcı olur.

Son olarak, tazminat konusu. büyük maaş sorunu hangi oranda öderseniz ödeyin, bir rakip biraz daha fazla öder. Bu nedenle, maaş seviyesinin kendisi açısından, sadece piyasa oranınızda veya yakınında olmanız gerekir.

İcra için ödeme, ücret genişlemesinden uzak dururken ücreti çok daha yükseğe çıkarabilmesidir. Kasıtlı olarak planlanan ödüller ve motive edicilerin bir düzenlemesi, bireylere olağanüstü yaratım için ödeme yapmanızı sağlayacaktır.

Hisse senedi – hisse senedi hibeleri, opsiyonlar ve özkaynak benzeri hayalet hisse senedi – küçük şirketlerin insanları en az düzeyde ikna etmesinin güçlü bir yolu olabilir. Ayrıca, daha küçük şirketler kamu ve daha büyük şirketlerin gerektirdiği standart bekleme süresi olmadan özkaynak verebilir. (Sadece erken fesih durumunda bir kaybetme maddesi eklemeyi unutmayın.)

Tüm bunlar gerçek anlamda ne anlama geliyor? Bu makale sırasındaki fikirlerin bir kısmının uygulanması diğerlerinden daha zordur ve birkaçı yalnızca başaramayacağınız koşulları açıklar. Yukarıda belirtilen her öğe için düzenlemeniz gerekiyor mu? aslında değil, ama sistematik olarak insanlarınıza en iyi olma mücadelesini, öğrenme şansını, yaratıcı olma özgürlüğünü, performans ve üretim teşviklerini, sahiplik duygusunu ve dolayısıyla profesyoneller olarak saygıyı sağlamak – bunlar, en iyi teknik ve satış temsilcilerinin şirketinizi otostop çekmek istemelerini ve kalmalarını sağlayacak öğelerdir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir