Girişimci Yatırımlarla Daha Yüksek Getiri

Girişimci Yatırımlarla Daha Yüksek Getiri

 

Borsa içinde uzun vadeli yatırım, 30 yıl boyunca yatırım yapmaya devam ederseniz% 5-8 civarında pasif bir getiri sunar; ancak, ne yazık ki, bu getiri vergilerden ve enflasyondan öncedir. bu genellikle çok düşüktür, çünkü şirket kurucuları, destekçileri, erken yatırımcılar, yatırım bankacıları, vb. kendinizi eğitmek, ağ iletişimi yapmak ve kendi yatırım durum tespitinizi gerçekleştirmek için ne kadar çaba sarf etmek istediğinize bağlı bir dizi yatırım vardır. Herhangi bir iş yapmaya çalışmak istemiyorsanız, sizinle bu nedenle para kazanan gerçek işletme arasında birçoğumuza (ucuz takım elbiseler) destek verme karşılığında bir CD veya açık uç fonunun küçük getirisini alacaksınız. Kendilerine öğretmek ve ek çabayı ortaya koymak isteyen insanlar için, iş sahipleri ve yöneticilerinden masanın karşısında oturacaklar; aydan aya veya üç aylık para ödeyen bir işletmeye doğrudan yatırım yapmak% 10’dan% 20’nin fazlasına geri döner.

Örneğin, bölgenizde mükemmel bir tek aile rehabilitasyonu olduğunu varsayalım. Bu rehabilitasyon merkezi uygun olmayan bir şekilde ev satın alır, onları düzeltir, sonra hızla kar için satar. Söz konusu kişi muhteşem olsaydı, daha fazla genişletilmiş ev aramak için paraları bitene kadar birkaç eşzamanlı veya daha büyük görevin kontrolünü ele almaya başlarlardı. Nakitleri bittikten sonra, o da harcanana kadar kredilerini kullanmaya başlarlar. Başarılı bir girişimcinin parası ve kredisi tükendikten sonra, büyümenin tek teşekkürü yatırımcılarla ortaklık yapmaktır. Ve bu yatırımcıları ikna etmek için ortalamanın üzerinde getiri sağlıyorlar. [Bir start-up ve devam eden bir iş olarak tanımladığım şey arasında gerçekten önemli bir ayrım oluşturmak istiyorum. Bir start-up belki de sadece bir iş fikri olan ve onlarınkinden ziyade paranızı harcamak isteyen birkaç kişi onlara asla yatırım yapmaz! Bunları bir risk sermayesi firmasının profesyonel değerlendirmesine bırakın. Devam eden bir işletme, mevcut müşterileri, tedarikçileri, konumu, ürünleri veya hizmetleri olan profesyonel biri tarafından zaten seyahat ediliyor, bunlar pozisyon almak istediğiniz şirket türleridir].

Yerel işletme sahipleriyle aynı anda iletişim kuruluyor, sektörleri ve dolayısıyla yerel ekonomi hakkında kendinizi eğitiyor ve ortak olmayı merak ettiğiniz kişilerin itibarını kontrol ediyor olabilirsiniz. Kendinizi başarılarını izleyen biri olarak tanıtın ve gelecekteki projeleri arasında hangilerinin pozisyon almak isteyebileceğini belirtin. Beşinci mağazalarını açmak için onlarla birlikte yatırım yapmak istediğiniz dört perakende mağazası olan bir işletme sahibi olabilir veya bir alan üreticisinin sahibi, yurtdışında ürün satmaya veya büyük arazileri özel parsellere parçalayan bir tasarımcı sırasında katkıda bulunmak için biraz paraya ihtiyaç duyar; ya da gizlice tutulan ipotekleri paketleyen bir finansal destekçi. Birçok yerel yatırım fırsatı, yatırımcıya daha yüksek yatırım getirilerinin yanı sıra kamu hisse senedi satın almaktan daha fazla kontrol sağlar.

Doğrudan sahiplik, CD veya açık uçlu fon satın almanın gerektirmediği birkaç beceri gerektirir, ancak bu becerileri geliştirdiğiniz için telafi edilirsiniz. öğrenmek için birincil beceri birkaç temel muhasebedir, çünkü finansal sayılar her işletmenin dilidir. temellerin potansiyel anlaşmaları ölçmek için finansal tabloları okumaya başlamasını istersiniz. Araba bayiliklerinde bir pozisyon almak istiyorsanız, iyi yönetilen veya kötü yönetilen bir bayilik arasındaki farkı finansal tablolarını gözden geçirmekten anlamak istersiniz. sonraki beceri, fırsatları bulmak için ağ iletişimi telefonunuzun çalmasını, kartın dolaşımını ve e-posta hesabının potansiyel fırsatlarla dolmasını sağlamaktır. Özel sermaye ve borç finansmanı genellikle aile ve arkadaşlara, daha sonra tanıdıklara sunulur; Ve bu ancak insanlarla tanışıp bulmaya çalıştığınız şey hakkında konuşursanız olabilir. Üçüncü beceri durum tespiti yapmaktır; bu da birey, şirket ve dolayısıyla işlem hakkında mümkün olan maksimum tutarı bağımsız olarak doğrulamanızı önerir, böylece tam ödeme alma konusunda makul bir şekilde emin olursunuz. Yakınlardaki pek çok özel katkı, teklifi analiz eden hukuk danışmanları ve muhasebeci grupları tarafından oluşturulan bir anahatta sahip olmayacaktır, bu nedenle aslında işi başarmanız gerekir.. bunun genellikle bir akraba veya sevgili olup olmadığına bakılmaksızın, bazı insanlar paranızı çalacak ve kaybolacak veya iyi niyetli ancak başarılı bir iş kuramayan insanlar olacaktır. Her iki durumda da, zor kazanılan paranız çoktan gitti, bu yüzden tüm gerçeklerin ve tarihin bağımsız üçüncü taraf doğrulamasını teşvik etmek için büyük acılar çekmelisiniz.

Şahsen, servetlerini özel yerleştirme tekliflerinden yüksek getirilerle inşa eden ve kontrol sıkıntısı ve daha düşük ortalama getiri sayesinde borsaya yatırım yapmayan birkaç kişi tanıyorum. Sorunu çıkarma isteğiniz varsa, büyük getiriler genellikle sizindir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir