Kurumsal İnternet Markası

Kurumsal İnternet Markası

İnternet her yerde bulunan Kurumsal iletişim ve satış kanalıdır, ancak birçok şirket hala gücünün çoğunu kullanmıyor. Bunun nedeni rahat eski kanallara olan sadakat veya markalarını dijital dünyaya götürecek yeterli İnternet pazarlama uzmanı olmaması olabilir.

İç veya dış İnternet iletişim seçeneklerinden yararlanmadaki soygunlardan bağımsız olarak, tüketici ve B2B kanalları pazardaki paylarını arttırmaktadır. Direnç beyhudedir ve tüketicilere ve B2B alıcılara nasıl ulaşıldığındaki bu değişiklikle, markaları tanıtma sembolizminde, sesinde ve tarzında bir değişikliktir. Bu, İnternet’in çevrimdışı veya TV reklamlarınız için destekleyici bir rol oynayamayacağı anlamına gelmez. Birçok kampanya için, İnternet satış videoları ve kurumsal broşürler için başka bir kanaldır. Ancak bazıları bundan memnun, ancak İnternet’in iletişim kurma ve iş üretme gücü küçümsenmemelidir.

Internet, genel Web siteleri, arama motorları, Internet radyo yayınları ve e-posta yoluyla çok hedeflenmiştir. Doğru mesajla doğru hedefe doğru zamanda ulaşmak için gösterilir. Çevrimiçi reklam ve tanıtımınız için Web dostu veya arama motoru dostu bir yaklaşım kullanmanız önemli değildir. Zaten orada olman gerekiyor. Görmezden gelmek çok önemli.

İnternet markalaşma kullanımı artırmada bir terimdir çünkü markalaşma internette etkili olacak şekilde uyarlanabilir. Bu, TV video reklamınızı yayınlamaktan veya pazarlama broşürünüzü Web sitenizde göstermekten farklıdır. İnternet markasıyla, izleyicilerin etrafı aradığını ve sizinkine benzer birçok ürün gördüğünü göz önünde bulundurursunuz. Televizyon izlerken veya rastgele bir dergi okurken düşüneceklerinden çok daha fazla ürün veya hizmet özelliği incelemiş olabilirler.

O zaman müşterinizin bağlamı farklıdır. Sıçrayan video ekranı genellikle orada değildir ve şaşırtıcı bir şekilde, çok az insan onu görmekle ilgileniyor. Zaman için baskı altındalar ve aradıklarını bulmak istiyorlar. Bilgi arayışlarını anlıyorsanız, değer teklifinizi ve hatta satış sahanızı daha iyi şekillendirebilirsiniz.

Etkin Internet Konumlandırma

 

İnternet pasif bir pazarlama ortamı gibi görünse de aslında çok aktif. Zor müşteriden bir adım önde olmak için, ürünlerinizi ve Web sitenizi ihtiyaçlarını önceden karşılayacak şekilde sürekli olarak konumlandırmanız gerekir. Bir İnternet pazarlama uzmanı, insanların nereye gittiğini önceden söylemenize yardımcı olur. Hatta bu bilgi birikimi ile markanızı daha iyi konumlandırabilirsiniz. Sadakati oluşturmak istediğiniz geri dönen müşterilerinz var ve farklı şeyleri aramak ve sorgulamak için yeni potansiyel müşterilerinz var. Tüm bu ihtiyaçları karşılayacak bir markayı konumlandırmak kolay değildir. Web ziyaretçilerini anlamanıza ve güçlü Kurumsal İnternet Markalama stratejileri oluşturmanıza yardımcı olabilecek uzmanlar vardır.

TV kampanyalarınızla yaptığınız tüm potansiyel müşterilere ulaşmak için reklam vereceğinizi söylemek kolaydır, ancak İnternet kitleleri farklıdır. Ayrıca, arama motoru reklamları gibi reklamlar pahalı olabilir. Aynı insanlara ulaşamayabilirsiniz. Bu, bu kitlenin belirli segmentlerine daha spesifik özellikler ve avantajlarla ulaşmanın bir yolunu planlamanız gerekebileceği anlamına gelir. Ancak bunları Web sitenize getirdikten ve sorguladıkları ürünle ilgili güvenilirliğinizi belirledikten sonra, kurumsal markanızı sunabileceksiniz. Kurumsal markalaşma günümüzde güçlü ve Kurumsal İnternet Markası daha da fazla. Ürünleri daha hızlı tanıtabilir ve hatta daha etkili bir şekilde yeniden konumlandırabilirsiniz. İnsanlar kurumsal markaları her zaman görürler ve kurumsal markanızın bu ürünü kendilerine uygun hale getireceğinden etkilenmezler. Örneğin, Nike’ın golf ekipmanı yapması, büyük mamut sürücülerinin doğru sürücü olduğu anlamına gelmez. Kurumsal logo yeterli olmayacak ve markayı üzerlerine zorlamak onları satın aldırmayacak.

Arama Pazarlaması

 

Bunun yerine, özellikle Web sitenize hedefli ziyaretçiler sunan Internet markalama stratejileri, güvenilirlik ve alaka düzeyi oluşturmanızı sağlar. Web ziyaretçilerinin yoğun bir bilinç durumunda olduğunu unutmayın. Genellikle belirli bir şey ararlar. Kullanıcı olarak Web’de herhangi bir yere gitmek istiyorsanız, ne istediğiniz hakkında bir fikriniz olması gerekir, aksi takdirde bilgisayarınızın önünde hayal kırıklığına uğrarsınız. Televizyon ve dergiler çok farklıdır. Bu ortamlardaki kanallar ve sayfalar sınırlıdır ve potansiyel müşteri yakalanır. İnternette değil. Milyarlarca web sayfası ve yüz milyonlarca Web sitesi vardır.

Arama motorları ile tüketiciler aradıklarını bulmak için yardım alabilir. Yüksek rütbeli siteler, bu motive/yönlendirilmiş tüketicilerde ilk çatlağı elde ediyor. Kurumsal İnternet pazarlama stratejiniz arama motoru görünürlüğüne yoğun bir şekilde dahil olmalıdır. Sitenizi birçok farklı tüketici türüne birçok farklı şekilde sunmak için bir fırsattır. Potansiyel erişim daha da artar, çünkü Uluslararası erişime sahipsiniz ve giriş maliyeti çok azdır.

Arama yapanlar da hızlı çözümler arıyor. Her yerde uçan süslü grafikler ve karmaşık menüler aramıyorlar. Ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında belirli şeyler arıyorlar. Burada, marka görsellerinizi ve iletişimlerinizi her ziyaretçi grubuna uyacak şekilde uyarlama maliyetiniz düşüktür. Genellikle, bu tüketici grubu için tasarlanmış ve yazılmış başka bir Web sayfası alır. Mevcut müşterilerin de aradıklarını elde etmelerine izin vermek için ana sayfanızı oluşturabilirsiniz.

Bu aramacılar ürün ve hizmetlerinizi aramalarıyla alakalı bulduktan sonra, kurumsal markanız satışı yapma ve marka sadakati oluşturma gücüne sahip olacaktır.

Akıllı kurumsal İnternet Markası tüketiciye uyum sağlar. Her kişiye geldikçe hizmet vermek için masifiye eder, ancak ziyaretçi memnun olduktan sonra kurumsal marka iletişimini doğru zamanda sunar. Tüketiciyle yüz yüze gelmenizle övünmekten ziyade, kurumsal imajınız yararlı bir imaj haline gelir ve alakalı ve zamanındadır. Sana ihtiyaçları olduğunda orada olduğun için övgü alıyorsun.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir