makaleleri kullanarak reklam ve tanıtım

makaleleri kullanarak reklam ve tanıtım
 

Profesyonel hizmetlerinizin, sattığınız ürünlerin reklamını yapmak veya belirli bir niş sırasında ne kadar eğitimli olduğunuzu belirtmek için çok etkili bir yöntem, makale pazarlamasının son derece faydalı yöntemini kullanarak.

En üstte sizin veya işletmenizin kısa bir sunumunu kapsayan bu makaleler genellikle gerçek sorunlara, yaşam tarzına veya bir okuyucuyu konu hakkında ilgilenecek ve bilgilendirecek diğer konuya çeşitli çözümler hakkındadır. Bu makaleleri göndereceğiniz birçok site vardır veya müşterinizin e-postalarının bir veritabanına sahipseniz, makaleyi içeren bir e-posta bırakın, dahası, kendi sitenize veya uzman sitenize bir bağlantı. Zamanla, makalenizin web’deki web sitelerinde yayınlanacağını umulur.

İçerik size ait olduğu ve başka bir eseri çalmadığınız sürece makaleler genellikle bir makale gönderme sitesinden tersine kopyalanabilir. web’deki içerik için muazzam bir ilgi var, web tarayıcılarını aç tutan şey budur ve çeşitli site sahipleri ve ezine distribütörleri sürekli olarak yeni içerik keşfetmeye çalışırken, makalenizin yalnızca makale dizinlerinde değil, diğer birkaç sitede de kullanılma olasılığı vardır.

Bir yazı ne kadar ilginç ve bilgilendirici olursa, o kadar çok insan onu okuyacak ve hafızaya işleyecektir. Yazma deneyiminiz olmasa da, sizi denemeye ikna edecek bazı avantajlar vardır:

-Bir konudaki düşüncelerinizi aktarma şeklinizi geliştirebilir.
-Web sitenizin görünürlüğünü getirecektir.
-İyi yazılmışsa birine faydası olur.

Uzman bölgelerinizde içgörünüzü gösterebilirsiniz.

Makaleleri yayınlamak, çoğunlukla yararlı bilgiler ve sadece biraz reklam içermeleri gerektiği anlamına gelir. Bu kurala uymazlarsa, muhtemelen kendinizi yayınlanamaz bir makaleyle bulursunuz. Makalenin tanıtım alanı genellikle “kaynak kutusu” olarak adlandırılan makalenin üst kısmı içindir. Ben de bir yazı dizini sahibi olarak, birçok yazarın makale boyunca web sitelerine bağlantılar yerleştirmeyi zorladığını biliyorum, ancak kaynak kutusunda “daha fazla bilgi” bağlantıları içeren bilgilendirici bir makaleye sahip olmanın çok daha net ve daha iyi yapılandırılmış bir yaklaşım olabileceğini önerebilirim.

Makaleler, okuyucuya belirli bir konuyu anlatmak ve okuyucuyu her paragraf yazılı olarak sitenize gitmeye ikna etmek için değildir. Aslında, yeterince dürüst bir makaleye sahip olmak zorunda mısınız, okuyucu büyük olasılıkla kaynak kutunuzdaki konumu her durumda ziyaret etmeyi tercih edecektir. Geçenlerde 200 kelimelik bir makale sırasında 11 bağlantı içeren bir yazı aldım! Bu, fazladan 4 bağlantının sağlandığı kaynak kutusunu içermemedi. Makalenin reddedildiğini söylemeye gerek yok, bu nedenle makalelerinizin kabul edilebilir bölüme bırakılan promosyonla ilginç ve bilgilendirici olduğunu onaylayın.

Biraz para harcamak istiyorsanız makalelerle yapabileceğiniz başka eşyalar da var. Arama motorlarında yüksek sırada yer alan ve ücret karşılığında makalenizi sınırlı bir süre boyunca sitelerinde yayınlayacak farklı tanıtım siteleri vardır. Ücret genellikle yüksek değildir, ancak bu rotayı seçmeniz gerekiyorsa tanıtım sağlayabilir. Ancak bu seçim, size en önde gelen hitap eden seçimse, makalenin temelde iyi olduğunu onaylamak istersiniz, o kadar iyi ki, sitedeki tüm zıt makalelerle rekabet edebilir. Kullanıcı hepsini eşdeğer bir zamanda görebilir ve onu oluşturmanın yollarını düşünmek istersiniz, sizinkini okumayı tercih edersiniz. Eğer denediyseniz ve kendi başına samanlıkta yuvarlanacağınızdan emin değilseniz, her zaman bilgili birini işe alırsınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir