Neden Arama Motoru Optimizasyonu Kullanmalısınız?

Neden Arama Motoru Optimizasyonu Kullanmalısınız?

SEO kavramına daha yeniyseniz (Arama Motoru Optimizasyonu’nun kısaltması) tüm yaygaranın ne hakkında olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Ancak, bir süredir bir web sitesi işletiyorsanız, muhtemelen web sitenizi “niş dil” kullanarak arayan insanlar için bulmayı kolaylaştırmanın güzel sanatı olan bu uygulamanın gerekliliğini fark etmişsinizdir.

 

Niş dil, web sitenizde veya blog kopyanızda, aradıklarını bir arama motoruna yazdıklarında insanlar tarafından en sık kullanılan terimleri ve ifadeleri kullanmak anlamına gelir. Bu ifadeler arama motoru botları ve arama motorlarına ait örümcekler tarafından da not edilir ve toplanır. Web sitenizdeki kopya arama motoru örümcekleri için ne kadar kolaysa, insanların sizi bulma olasılığı o kadar yüksektir (bu da elbette satışlarınızı artırır.) Ayrıca, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan kişilerden ne kadar çok isabet alırsanız, web siteniz arama motoru sayfalarında o kadar yüksek bir dizine eklenecektir.

 

Web sayfalarının nasıl çalıştığını unutmayın! Temelde büyük bir popülerlik yarışması. Esasen ne kadar çok isabete sahip olursanız, arama motorlarında sıralamanız o kadar yüksektir. Bu, daha fazla iş ve daha fazla hit ve zengin bir yükselen siber yıldıza eşdeğer bir web sitesine yol açar!

 

Bir metafor kullanmak için – web sitenizin başlatılmasının bir lansman partisi gibi olduğunu söyleyelim. SEO’su olmayan bir site göndermek, bir toplantı ayarlamak ve bireyleri ağırlamayı ihmal etmek gibi benzer.

 

 

Veya davetlerin konuklar tarafından tanınmayan bir dilde gönderildiği bir partiyle de karşılaştırabilirsiniz.

Web sitenizi başlatmak heyecan verici bir etkinlik olmalıdır. Olayların (ve yeni web sitelerinin başlatılmasının) genellikle başarısız olmasının nedeni:

 

1. Web sitenizin URL’sini arama motorlarında düzgün bir şekilde listeleyemeyiz veya URL gönderme sitelerinde anahtar kelimeleri doldurmanızı soran bölümü tamamen yoksayarsanız.

 

2. müşterileriniz partiyi bulamıyor. Bu, ucuz rotaya gitmeye karar verdiğınızda ve kendi alan adınız yerine ücretsiz barındırılan bir alan adı tercih ettiğinizde olabilir. Bu, müşterilerin adresinizi bulamadığı bir durumdur. İyi bir örnek, bölünmüş bir alan adını tercih eden kişidir, bu da genellikle bir ziyaretçiyi sizin sitenize değil, ev sahibinizin sitesine yönlendirir. Ücretsiz bravenet.com ve freeserver.com siteleri, bölünmüş alan adlarını boşuna sunan ücretsiz web sitelerinin kötü şöhretli örnekleridir.

 

3. Sitenizin konumunu keşfettiler, ancak bir sitenin şaşırtıcı bir şekilde kaybolduğunu veya çıkarıldığını aydınlatan 404 mesajla karşılanıyorlar.  Bu, ücretsiz bir alan adı veya sınırlı bant genişliğine sahip bir ana bilgisayar tercih ettiğiniz için de olabilir.

 

Özetle, Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi hem insanlar hem de arama motorları için mümkün olduğunca tanımlanabilir hale getirme işlemidir. Eğer bu zor ve şizofrenik bir şey gibi geliyorsa bunu başarmak zor olabilir.

Bunun nedeni, insan dostu bir web sitesine sahip olmanın, arama motoru dostu bir web sitesine sahip olmakla aynı olmamasıdır. Arama motoru dostu bir web sitesi, bilgi aramak için her bir türde Siteniz için World Wide Web’de arama yapan “örümcekler” adı verilen küçük robotlara hitap eden bir sitedir.Düşünce, sitenizde her ikisinin de bir karışımı olan bir kopyaya sahip olmaktır.

 

SEO metin yazarlığı, hedeflenen anahtar kelimeler ve anahtar kelime açıklamaları olarak adlandırılanları metnin gövdesine dahil ederek sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmektir. Bu anahtar kelimeler, insanların arama motorlarına bir istek girdiklerinde isteklerini nasıl ifade ettiklerini öğrenerek elde edilir.

 

Çoğu insan anahtar kelimelerini biraz pazar araştırması yaparak elde eder. Anahtar kelime içeriği, Uvertür anahtar kelime arama aracı gibi bir anahtar kelime arama aracı kullanılarak bulunur. En çok aranan ilk on ila yirmi anahtar kelime bulunduktan sonra, makaleler bu anahtar ifadelerin her birinin etrafında oluşturulur ve web sitesine yayınlanır. Bu yeni arama motoru için optimize edilmiş makalelerin her biri, insanlar bir arama sırasında bu anahtar ifadeleri yazarken örümcek için yeni sayfalar veya arama motorları oluşturur. Yani özünde, arama motoru için optimize edilmiş makale, esas olarak arama motorlarındaki görünürlüğünüzü artırarak satış veya üyelik dönüşümlerini artırmanın bir yoludur.

SEO konusunda bilgili olmak roket bilimi değildir. Ancak, html ve anahtar kelime optimizasyonu hakkında biraz bilgili olmak anlamına gelir. Bilgisayarların sitenizi arama motorlarına gönderdiğinizde iletmeye veya satmaya çalıştığınız dili anlamaları için bir şeyleri nasıl ifade edebileceğinizi bilmek gerekir.

Etkili SEO teknikleri uygulamak basit pazar araştırması becerilerini kullanmayı içerebilir, ancak göründüğü kadar teknik değildir. Aslında en iyi pazarlamacılardan bazıları, müşterilerinizin bir ürünü aramak için Google veya Yahoo gibi bir arama motorunu her kullandıklarında ne arayabileceklerini ikinci kez tahmin etmek için sezgilerinizi kullanmayı da içerdiğini söyleyecektir.

 

Bu e-kitapta, arama motoru dostu bir web sayfasının nasıl oluşturulacağı, (veya blog sayfası) URL’nizin arama motorlarına nasıl gönderileceğini ve arama motoru dostu içeriği kullanarak sitenizi nasıl optimize edeceğinizi içeren bir arama motoru dostu sitenin temellerini ele alacağız.

Robotlarla nasıl konuşacağınızı bilmenizin bu kadar önemli olmasının nedeni, web sitesi ve e ticaret pazarlamasının ürününüzün veya hizmetinizin markalanması ve pazarlanması için hayati önem taşıyan bir yönü olmasıdır. Sadece birkaç basit şey yaparak, işletmenizi hem örümcekler hem de potansiyel ziyaretçiler tarafından tanınabilir hale getirerek web sitenize rekabette avantaj sağlayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir