Perakende Satış Performansını Artırmak İçin Perakende Satış Eğitimi Şart

Perakende Satış Performansını Artırmak İçin Perakende Satış Eğitimi Şart
 

Perakende Satış Koçluğu, büyümelerini besleyen ve hızlandıran bir ortamın parçası olurken, onlar için başarılı olmak isteyen her bir Satış Temsilcisi adına şekillenecek şekilde tasarlanmalıdır.

Perakende Satış Eğitimi, perakende satış ortamında kendilerini hassas hale getirmek için bugün işaret etmeyi önemseyen ve kendinden daha fazlasını talep eden herkes içindir. Perakende Satış Eğitimi, bugün bildikleriyle ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerektiğini hissetmek isteyen insanlar içindir.

Perakende Satış Koçluğu’nun amacı, gerçekçi, doğru ve anlamlı bir şekilde, herkesin tam olarak nasıl daha iyi performans gösterebileceğini açıklığa kavuşturmaktır. Bunu, insanları kendi amaçları çerçevesinde kurumsal hedeflere bağlayarak yapmalı ve başarılı olmalı ve tanınmalıdır.

Perakende Satış Eğitim Yazılımı kesinlikle satış becerisi alanını belirleyerek çalışmalıdır, 5 temel performans göstergesinden biri (KPI), satış temsilcisi sadece uzmanlaşırsa, optimum iyileştirme için en iyi performans artırıcıları olacaktır.

Perakende Satış Koçluğu Yazılımı, şirketinizin ve insanlarının performansları hakkındaki gerçekliği özel olarak ortaya çıkararak daha zengin olmalarına yardımcı olmakla ilgili olmalıdır, böylece Satış temsilcileriniz zamanınızın en kısa süresi içinde en hayati iyileştirmelerini yapma konusunda uzmanlaşabilir.

Uygun çözümün uygulanmasının sonucu, her Satış Temsilcisinin performansının optimum hızda artmasıdır, bu nedenle bir bütün olarak ticari kuruluşunuzun satışları yüzde on ila otuz arasında genişletmesini bekleyeceksiniz.

Herhangi bir Perakende Satış Eğitimi değerlendirme ve raporlama sistemi, satış temsilcilerini performanslarını anahtar KPI’larla tutarlı bir şekilde, birbirlerine ve mağaza ortalamasına göre ölçerek zamanlarından sorumlu hale getirmelidir. Ölçümler günlük olarak alınmadığı ve vardiyadaki diğer insanlarla karşılaştırılmadığı sürece, koçluk yapmak için dünyayı anlamak imkansız olabilir.

Bugün, çoğu POS yazılım programı ortalama satış, satış başına ürün, saat başına satış gibi KPI’lar oluşturur. Ancak, mağaza yöneticilerinin satış hedeflerini hizalamasına ve satış temsilcileri arasında orantılı olarak bölmesine izin vermiyorlar, bu nedenle etkili bir şekilde POS satış raporları işe yaramaz.

Kapı sayaçları verimli bir Perakende Eğitimi yazılım programıyla entegre olmadıkça yararlı olsa da, Satış Eğitimi’nde kullanılan temel KPI’lar arasında Dönüşüm Oranı KPI’larından birini oluşturamaz.

Pos’unuzla birlikte, günün yavaş ve hızlı dönemlerini ağırlıklarla parçalamak da dahil olmak üzere işi yapacak yazılım programları mevcuttur.

Perakende Satış Eğitimi Yazılım Programı sırasında dikkat etmesi gereken bazı şeyler şunlardır:

Mağazayla ilgili belirli bilgileri kaydetmek için Mağaza Bilgi Kaydı.

Personel Bilgileri Her satış temsilcisinin belirli bilgilerini, kullanılabilirliğini ve eğitim geçmişini kaydetmek için Kayıt ve eğitim Günlüğü.

Mağaza satış hedefini, günün yavaş ve hızlı dönemlerini göz önünde bulundurmak da dahil olmak üzere, görevli satış temsilcileri arasında otomatik olarak adil bir şekilde bölen Haftalık Satış Hedefleri Planlayıcısı.

Haftalık Personel Listesi, mağazaların ücret bütçeleri çerçevesinde bir zaman ve katılım programına personel tahsis etmek, kadroyu aştığında uyarmak ve ücret satış oranı verimliliğini artırmaya yardımcı olmak.

Yöneticilerin davranışlara koçluk yapabilmesi için zayıflık ve güç alanlarını tespit etmek için bireysel satış hedeflerine karşı bireysel gerçek satış performansını izleyen Gerçek Performans Puanı Kartı.

İdeal olarak, yöneticilerin açıkça yetersiz satış yetenekleri hakkında talimat verme hakkında hızla veri alabilmeleri için eğitim ipuçlarının dahil edilmesi gerekir.

Perakende Satış Eğitimi Yazılım Programlarının hedefleri şunlardır:

Kârı artırın, maliyetleri düşürün, personeli motive edin

Perakendecileri Sektörün En İyi Uygulamalarına Uygun Hale Getirin

Şirket satış hedeflerini işyerindeki Bireysel Satış temsilcilerine filtreleyin

Odak Mağaza Yöneticileri kontrolleri kapsamındaki 2 operasyonel gidere odaklanın: Ücretler ve Bireysel Satış Performansı

Satış temsilcilerini zamanlarından sorumlu hale getirin

Belirlenen ücret parametreleri içinde Kadrolayarak bordroyu azaltın

Her Satış Temsilcisinin eksik satış becerilerini hebdomadally tanımlayın

Her bir satış temsilcisi ve mağaza için satış eğilimlerini göster

Battlefront mağaza yöneticilerinin önerilerini isteğe bağlı olarak sunmak için kendi kendine tabanlı koçluğu entegre edin

Sunum tabanlı bir grup kültürünü içine alarak temsilcileri uyandır

Mağaza Yöneticilerinin bu personeli daha sık listelemesine izin veren en iyi performans gösterenleri belirleyin – satış oranına veya yatırım getirisine daha iyi bir ücret verin

Yıpratma oranlarını azaltın, iyi personeli koruyun

Standartları belirleme, sonuçları izleme, ölçme ve raporlama, düşük performans belirleme ve yerine getirme eğitimi sistemi tanıtın

Satış temsilcilerinin parmak uçlarında anında bilgi sağlamak için POS ile entegre edin.

Perakende rekabeti şiddetli ve zor zamanlar. Perakende satış performansını genişletmek istiyorsanız, satış temsilcilerine koçluk yapmak başarı için önemlidir. Başarılı perakendeciler, koçluk dikkati gerektiren beceri alanlarını hemen belirlemelerine yardımcı olmak için en iyi uygulama perakende eğitim yazılım programlarını uygulamaya koydular.

Perakende performans ölçümlerinin yardımı olmadan, değerli eğitim zamanını boşa harcar ve her bir satış temsilcisinin amacını kaçırırsınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir