Satış Ortağı Pazarlaması Nedir?

Satış Ortağı Pazarlaması Nedir?

Hiç ürün stoklamak ve gerekli tüm muhasebeyi, MasterCard işlemlerini ve nakliyeyi yapmak zorunda kalmadan çevrimiçi para oluşturmak istediniz mi? O zaman satış ortaklığı pazarlaması bulmaya çalıştığınız şey olabilir.

Satış ortağı pazarlaması, bir web yöneticisi ile bir web işletmesini birbirine bağlayan kar paylaşımı iş girişimi olabilir. web sitesi sahibi, satıcının mallarını satmak ve/veya olası müşterileri satıcının web sitesine göndermek için web sitelerinde reklamlar konumlandırır, ardından karlar buna göre paylaşılır.

Offshoot gösterisi yoluyla nakit getirmenin 3 farklı yolu vardır:

Satın alınan tıklamaları alma – Olası bir alıcı, satıcının web sitesiyle sonuçlanan bağlantıya “tıklayarak” satış ortağı web sitesinden ayrıldığında, bağlı kuruluşun hesabına belirli bir miktarda nakit yatırılır. Bu miktar genellikle mallara ve komisyonun miktarına güvenen kuruşlar veya dolarlardır.

Satın alma tamamlanan satışlar – İştirakin web sitesindeki reklamların bir sonucu olarak bir satın alma oluşturulduğunda, bir yüzde veya komisyon bağlı kuruluşun hesabına yatırılır.

Satın alınan kayıtları alma – Olası bir müşteri, bağlı kuruluşun hesabındaki reklamın bir sonucu olarak satıcının web sitesine kaydolduğunda, daha önce belirlenen bir tutar bağlı kuruluşun hesabına yatırılır.

Birçok web sitesi sahibi için, bu genellikle bir kez bir şey yaparak ekstra para kazanmanın ve zaman içinde ödülleri toplamaya devam ederek dürüst bir teşekkürdür. Tek içerdiği web sitenize bir reklam panosu yerleştirmektir. Herhangi bir istisnai satış veya ilerleme yoktur. İştirak, zaten yaptığı web sitesi promosyonunun ek gelirlerinden yararlanır.

Aynı zamanda tüccar için de faydalıdır. Bir ürün satılana kadar tanıtım için cebinden para harcamasına gerek yok.

Satış ortaklığı pazarlamasının avantajları vardır, ancak bunlar aynı zamanda birkaç dezavantajdır. Tüccar için, bir bağlı kuruluşun dürüst olmayan veya vicdansız uygulamalarının şirketinin imajını ve itibarını lekeleme tehlikesi vardır.

İştirak, bağlılığı kabul etmeden önce tüccar hakkında kapsamlı bir araştırma yapmalıdır. tatmin edici ve kazançlı bir iş düzenlemesinden emin olmak için, herhangi bir ortaklık anlaşmasına girmeden önce bu soruların yanıtlarını belirleyin:

tüccar hangi oranda komisyon öder? % 50 iyi bir başlangıç noktası olabilir; bunun hariç herhangi bir şey ve gelirinizin çoğunu reklama harcarsınız.
Komisyonlar ne sıklıkta ödenir? ödeme almadan önce uzun bir süreye katılmanız gerekiyorsa, bir ürünü satmaya devam etmek için finansal kaynaklara sahip olduğunuzu onaylayın. Ayrıca, ödeme almadan önce kazanmanız gereken minimum komisyonu belirleyin. Aslında, en basit durum satar satmaz ödeme almaktır.
Satıcı izleme çerezleri kullanıyor mu? Müşteri daha sonraki bir tarihte iade edip satın alırsa, yalnızca ilgili satıcıdan dolayı denklik aldığınızı görmek istersiniz
Şirket art arda gelen satışlarda ödeme yapıyor mu? Sürdürülebilir bir gelir yaratmak istiyorsanız, müşterinin hangi yaklaşımla geri döndüğüne bakılmaksızın ödeme almanız çok önemlidir.
Satıcı hangi promosyonu sunuyor? Reklam, web sitesi veya makale sunuyor mu? her zaman kendi promosyonlarınızı yazmak için en iyi şekilde çalışır, ancak sağlanan her şey sizi dürüst bir başlangıç yapmaya zorlar.

Satış ortağı pazarlaması genellikle yeni internet promosyonu için birinci sınıf bir başlangıç çizgisidir. Sizin için sadece uygun tüccarla bağlantı kurmak muhtemelen zor olacaktır; bu makale sırasındaki fikirler yardımcı olabilir ve kendi yargınıza güvenmek istersiniz. Kişisel finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak doğru kararları yalnızca siz vereceksiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir