Yazıcı yeni yöntemi nasıl satın alınır

Yazıcı yeni yöntemi nasıl satın alınır

Birçok kişi sadece bir yazıcı satın alırken ucuza gitme eğilimindedir, ancak günün sonunda, kendinizi size daha pahalıya mal olabilir. Inkjet yazıcılar ucuz olsa da, değiştirme mürekkecinin değeri sahiplik süresi boyunca genel maliyete yaklaşabilir. Neden bahsettiğimi biliyorsun, bazen mürekkep oldukça yazıcıydı.

Düşündüğünüz yazıcının mürekkep kartuşlarının maliyetlerini kontrol edin ve her kartuşun kaç sayfa yazdıracağını belirleyin. Ayda yaklaşık yüzde kaç sayfa yazdıracağınızı öğrendikten sonra, bir yıl boyunca yazıcının artı mürekkecin değerini belirlersiniz. Örneğin, belgelerinizden herhangi birinin kırmızı logosu varsa veya çoğunlukla siyah beyaz yazdırıyorsanız, bir renge ihtiyacınız olacağını fark ederseniz tek tek kartuş almayı düşünün.

Üreticiler genellikle ambalajlarında performansı test ederken gördüğümüzden daha hızlı baskı hızı spesifikasyonlarını listeler. Ortak bir mürekkep sineği yazıcısı, her metin anında iki ila dört sayfa ve iki ila 3 dakika içinde bir tam sayfa, 8,5’e 11 inç fotoğraf veya gerçekçi oluşturabilir.

Bazı renkli mürekkep püskürtmelileri, fotoğrafları bilgili bir fotofinisher standardına yaklaşan bir A düzeyinde yazdırabilir. Yazıcınızı öncelikle fotoğraflar veya grafikler için kullanmayı öneriyorsanız, bunun için oluşturulmuş modelleri arayın. Çoğunlukla fotoğraf yazdırmayı önerirseniz, yerleşik bir PC Kartı yuvası, bilgisayarınızı kullanmadan bir resme bakmanıza ve yazdırmanıza izin veren bir LCD panel ve birlikte gelen görüntü düzenleme yazılımı gibi özelliklere sahip fotoğraf yazıcılarını arayın.

Çoğunlukla metin belgeleri yazdırırsanız, ucuz bir siyah beyaz elektrostatik yazıcı satın almayı düşünün. Bu yazıcılar, yaygın içerik kalitesine zıt ve en üst düzey mürekkep uçucu yazıcılar sunar. Bazı tek renkli lazerler 200 $ kadar düşük bir maliyete sahiptir, bu da onları ev kullanıcıları için dürüst bir anlaşma haline getirir. Tonlarca metin ve yüksek kaliteli grafik yazdırmak istiyorsanız, ucuz bir tek renkli elektrostatik yazıcıya ek olarak dürüst bir fotoğraf mürekkep püskürtmeli yazıcı satın almak, her şeyi yapmaya çalışmak için bir mürekkep püskürtmeli satın almaya karşı olduğu gibi günün sonunda mürekkep ve bakım maliyetlerinde para olmasını önleyebilir. Birçok tek renkli lazer, ağlar için isteğe bağlı ethernet bağlantı noktalarına eşlik eder. Yazıcıyı tek bir bilgisayarla kullanmayı öneriyorsanız, ethernet kartı için ek para ödemeyin.

Renkli elektrostatik yazıcı toner kartuşları, bir yazıcı için satın alacağınız en pahalı sarf malzemesidir, ancak verimleri bir mürekkep püskürtmeli kartuşun o kadar üzerindedir ki, günün sonunda, renkli lazer toner sayfa başına daha ucuzdur. Bir grafik departmanı çalıştırmıyorsanız, ancak yine de renk yazdırmak istiyorsanız, muhtemelen bir renkli lazer değerinin onda biri kadar güzel grafikler oluşturabilecek bir mürekkep püskürtmeli yazıcı seçersiniz. Bununla birlikte, bir mürekkep püskürtmelinin ucuz fiyatının değiştirme mürekkep değeri ile hızla aşıldığı aklınızdadır.

Fiyat mutlaka baskı kalitesi veya hız go arama anlamına gelmez.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir